ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نگارستان

تست هوش و ذکاوت سری سوم

 تست هوش و ذکاوت سری سوم 

 تست هوش و ذکاوت سری سوم

شما با این تست هوش می توانید به درصد و میزان هوش تان پی ببرید. لازم به ذکر است که این تست مشمول محدودیت زمانی است و شما باید پس از خواندن سئوال، در عرض فقط 5 ثانیه به آن جواب درست را بدهید و در پایان تعداد پاسخهای درست، میزان آی کیو شما را نشان میدهد. 

1- فرض كنید راننده یك اتوبوس برقی هستید.در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می‌شوند،در ایستگاه دوم سه نفر بیرون می‌روند و پنج نفر وارد می‌شوند.راننده چند سال دارد؟

2- یک مأمور پلیس مجرمی را از طبقه اول تا طبقه پنجم ساختمانی تعقیب می‌كند.او چند طبقه پیموده است؟مأمور پلیس نتوانست مجرم را دستگیر كند و مجبور است از طبقه پنجم تا دهم را نیز بالا برود.حالا چند طبقه باید بپیماید؟ 

3- پنج كلاغ روی درختی نشسته‌اند.سه تا از آنها در شرف پروازند.حال چه تعداد كلاغ روی درخت باقی می‌ماند؟ 

4- شیب یك طرف پشت بام یك شیروانی 60 درجه است.طرف دیگر 30 درجه است.خروس کجای این پشت بام تخم گذاشته است. 

5- حلزونی دور یك استادیوم می‌خزد.وقتی در جهت عقربه‌های ساعت حركت می‌كند در یك ساعت و نیم دایره را تمام می‌كند.وقتی خلاف عقربه‌های ساعت حركت می‌كند در 90 دقیقه دایره را طی می‌كند.علت تفاوت چیست؟ 

6- این سوالی حقوقی است.هواپیمایی از دالاس به سمت مكزیك در حركت است و در مرز این دو سقوط می‌كند.بازمانده‌ها را كجا دفن می‌كنند؟ 

7- شكل زیر از كنار هم گذاشتن تعدادی چوب كبریت ساخته شده است: 

 تست هوش و ذکاوت سری سوم

الف: سه تا از كبریت‌ها را بردارید تا فقط چهار مربع باقی بماند. زمانی كه این كار را انجام دادید، دوباره چوب كبریت‌ها را سر جای‌شان قرار دهید.

ب: حال چهار تا از چوب كبریت‌ها را بردارید تا فقط سه مربع باقی بماند. 

8- من دو سكه به شما می‌دهم كه مجموعش 30 تومان می‌شود اما یكی از آنها نباید 25 تومانی باشد. چطور؟ 

9- دو نفر با هم یك مسیر را پیاده طی می‌كنند. یكی از آنها این مسیر را یك ساعته طی می‌كند، اما نفر دیگر دو ساعته. چرا؟ 

پاسخ‌ها 

1- دقت كنید كه در ابتدای سوال،آمده است فرض كنید شما یك راننده اتوبوس هستید. پس شما باید سن خودتان را بگویید. 

2- پلیس چهار طبقه بالا آمده است (نباید طبقه اول را بشمارید). در قسمت دوم پلیس پنج طبقه بالا می‌رود (5 =5-10) می‌توانید با كشیدن شكل جواب‌ها را امتحان كنید.اغلب ذهن اشتباه می‌كند و دو قسمت را یكسان می‌بیند. 

3- همه كلاغ‌ها.چون آنها فقط در شرف پرواز هستند و هنوز از روی درخت بلند نشده‌اند.اگر جواب شما 2 بوده است بدانید محاسبات جلوی تفكرتان را گرفته است. 

4- هیچ کجا.خروس‌ها كه تخم نمی‌گذارند.البته این سوال به اصطلاح نخ ‌نما شده است و خیلی‌ها آن را می‌دانند.اما اگر باز هم شما به دنبال محاسبات بوده‌اید به وسیله اعداد منحرف شده‌اید. 

5- فرقی نمی‌كند.یك ساعت و نیم برابر با نود دقیقه است. 

6- بازمانده ها را دفن نمی‌كنند.آنها جان سالم به در برده‌اند.شما به وسیله كلمات حقوقی و دفن منحرف شده‌اید. 

7- جواب قسمت الف: سه كبریت افقی ستون میانی را بردارید (در ذهن شما فرض بر این   است كه این مربع‌ها باید به طوری با هم در ارتباط باشند) 

جواب قسمت ب: یك علامت به علاوه (+) از داخل این شكل حذف كنید.حالا یك مربع بزرگ و دو مربع كوچك دارید (ذهن شما فرض بر این دارد كه مربع ها باید هم اندازه باشند). 

8- یك 25 تومانی و یك 5 تومانی.به یاد بیاورید (فقط یكی از آنها) نباید 25 تومانی باشد و همین‌طور هم هست.یك سكه 5 تومانی داریم. شما با عبارت «یكی از آنها نباید...» فریب خورده‌اید.

9- یكی از آنها یك ساعت مچی به همراه داشته و دیگری دوتا ساعت مچی.ذهن شما ممكن است از كلمه ساعت مفهوم زمان را درك كرده باشد در حالی كه می‌تواند منظور ساعت مچی یا دیواری یا رومیزی باشد. 

سطح هوش: 

7 پاسخ نادرست :         در حد دانش آموز دبستان

6 پاسخ نادرست :         در حد دانش آموز دبیرستان

5 پاسخ نادرست :         در حد  دانشجو 

2-3 پاسخ نادرست :      در حد استاد دانشگاه 

1 پاسخ نادرست   :       در حد مدیران ارشد و نخبه 

مطالب مرتبط:

مجموعه تست های هوش و ذکاوت